Ana Sayfa


illaa.com sitemiz change.org imza kampanyası başlatmıştır.belli bir sayiya ulastigimizda ilgili/yetkili mercilere ulasabiliriz. hedefimiz en az 10.000 imza.

Defterdarlık ve Gelir İdaresi Bünyesinde Az sayıdaki Personelle çok işler başaran Meslektaşlarımız ağır şartlar altında eksik personellerle çalışmaktadır. Kurum içinde Uzman arkadaşlarımız ile birlikte aynı işi yapan hatta yan yana masalarda çalışan meslektaşlarımız arasında yaklaşık 1,5 kat maaş farkı oluşmaktadır. Bu da kurum çalışanları arasında çalışma huzuru ve barışını bozmaktadır. Diğer Kurumlar gibi yükselme şansı kolay olmayan bir kuruma emek veriyoruz. Kamu Bütçesi için Hesap kitap işi yapan meslektaşlarımızın ayrıca kendi bütçeleri için daha fazla kafa yormasını istemiyoruz. Kpss şartı olmadan, Kadro kısıtlaması olmadan, Çalışma süresi Şartı olmadan Kurum içi Uzmanlık Sınavı istiyoruz. Çok çalışıyorsak en azından hakkımızı alalım istiyoruz. Saygılarımızla


BURAYI TIKLAYARAK İMZA KAMPANYAMIZA SİZDE DESTEK VERİN

KURUM İÇİ MALİYE BAKANLIĞI DEFTERDARLIK UZMANLIĞI SINAVINA EVET

Bu sayfa Maliye Bakanlığı Personeliyle Gelir İdaresi Başkanlığı Personellerinin Kurum içi Uzmanlık Sınavının açılmasını desteklemek amacıyla açılmıştır.


UZMANLIĞA EVET

MALİYE BAKANLIĞI UZMANLIK KADROLARINDA KADRO SINIRI OLMASIN

Maliye Çalışanları olarak kurumumuzda eşit işe eşit ücret istiyoruz. Yanyana çalıştığımız arkadaşlarımıza saygımız sonsuz ancak ücret adaletsizliği Maliyeye yıllarca emek veren herkesin huzurunu kaçırmıştır. Çalışma huzuru ve Barışı kalmamıştır.


UZMANLIĞA EVET

KURUM İÇİ GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI GELİR UZMANLIĞI SINAVINA EVET

Zor Şartlar altında çalışan Maliye çalışanları için  Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal ve Devlet Büyüklerimizden sorunumuzun çözüm bulmasını ve bizlere kurum içi Sınavını açarak yeterli sayıdaki kadrolarla desteklemesini bekliyoruz.


UZMANLIĞA EVET

NEDEN KURUM İÇİ UZMANLIK AÇILMALI

Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesindeki bütün birimler için Yeterli sayıda Kurum içi Uzmanlık Sınavı açılmalı. Açılmalı ama Peki Neden?

 • Aynı masalarda yan yana oturup aynı işi yaptığımız halde Uzmanlarla ortalama 1,5 kat maaş farkımız var.
 • Diğer bütün kurumların personellerinden daha fazla çalışıyoruz.
 • Neredeyse Bütün Saymanlıklar Eksik Personelle çalışıyor.
 • Diğer kurumlarin personelleri sadece kendi mevzuatlarıni bilmeleri yeterken, Maliye Mevzuatını, diğer bütün kurumların mevzuatlarini araştırması ve bilmesi gerekiyor.
 • Mali anlamda sorumluluklarımız mevcut,
 • Kendi kurumumuzun yanında diğer kurumların sorumlulukları da mevcut, örneğin İl Milli Eğitim Müdürlüğü evrakına Tapu Müdürlüğünde görevli birisi  bakmıyor, ancak Maliye Bakanlığı çalışanları olarak Bütün kurumların evrak girişlerini ve kontrollerini sağlıyoruz.
 • Neredeyse diğer bütün kurumların fazla mesaisi, ek ücreti, ek dersi, ek mesaisi,  fiili hizmet gibi çeşitli isimler  adı altında ekstra ücret almaktadırlar, Maliye Bakanlığı çalışanları olarak fazla çalışma yapıldığı  günlerde bile ilave ücret alamamaktadır.
 • Bakanlığımızın Mali Hizmetler Sınıfı olmadığından dolayı sorumluluğumuzdan doğan Hakkımızı arayacak  hakli bir statüye kavuşamıyoruz.

 

SORUNLAR

 

 • Çevre Şehircilik, Belediyeler ile Yapı Denetim Şirketleri, Özel Şirketler ve şahıslar arasında aracılık etmek mantığıyla işleri üstlenen bir kurum düşünün, Öyle ki Yapı denetim bedellerini Belediye adına Parayı kim tahsil ediyor Maliye Bakanlığı Personeli, Hak edişlerde %3 kimin payı Belediyeler ile Çevre Şehirciliğin. Emanetteki Yapı Denetim Bedeli %100 oluncaya kadar %10 %20 gibi oranlar oluşunca en az  10 ayrı iş ve işlemde çıkışını gerçekleştiren meslektaşlarımızın büyük sorunları vardır. Ayrıca  Yapı denetim Firmalarına hizmet eden Labaratuvarlara gönderilecek parayı bile yakın bir zamanda göndermeye başlayacağız. saymanlıklarımız özel şirketin ödemelerinde tıpkı bir faktoring gibi aracılık etmek uzereyiz.
 • Bakanlığımızın KBS –  TKYS Modülünü Maliye birimlerine kapatmıştır. Bilindiği üzere bu modülün pilot uygulamasını saymanlıklarımız gerçekleştirmiştir. 2016 Yılı Sonu itibariyle Maliye birimlerine kapatılan TKYS Modülünü   diğer kurumlar gibi Saymanlıklarımız da bu uygulamayı kullanmak istemektedir.
 • Milli Emlak  ve Gelir idaresine mesai geldiğinde mesailer bütün çalışanlara eşit şekilde verilmeli, Ayrıca Muhasebe birimlerine de verilmeli, kurum içi adaletsizlerin önüne geçilmelidir.
 • Saymanlıklarda  ve Vergi Dairelerinde Eksik personelle çalışıyoruz, Personel İhtiyaçları doğru belirlenmeli ilçelerdeki saymanlıklara da hakettiği önem verilmeli.
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE